Angielski na urlopie

Urlop czy wakacje to dobry czas nie tylko na wypoczynek, ale też na odświeżenie/ przypomnienie/ wyrobienie nawyku uczenia się angielskiego.⁣⁣Co jeszcze – oprócz oglądania filmów i seriali po angielsku można zrobić w dni wolne aby łatwo i przyjemnie powtarzać angielski?🤔⁣⁣🌞

🌞Słuchaj⁣

Długie, ciepłe wieczory sprzyjają nie tylko spotkaniom ze znajomymi, ale też spacerom. Spróbuj podczas wieczornego spaceru/ biegu wysłuchać podcastu po angielsku. Dla brytyjskiego angielskiego sprawdź James O’Brien – The Whole Show. Jeśli masz angielski na niższym poziomie, wypróbuj podcasty BBC: The English We Speak, Learning English News Review. Jeśli chcesz posłuchać amerykańskiego akcentu, sprawdź All Ears English.

⁣⁣🌞Jeśli lubisz oglądać filmy, polecam Ci aplikację Voscreen. Tu ćwiczysz rozumienie ze słuchu fragmentów filmów i tłumaczenie na polski. Plusem jest też to, że kiedy któryś z fragmentów Ci się spodoba, to masz plan na seans filmowy.

⁣⁣🌞Chcesz wykorzystać dni wolne na powtórzenie, albo przygotowujesz się do egzaminu? Fajną propozycją jest stronka test-english. com Masz tu do wyboru testy, czytanki, filmiki wraz z pytaniami na różnych poziomach zaawansowania.

⁣⁣🌞Czytaj – regularne czytanie pomaga w mówieniu. Polecam aplikację SQUID: zainstalowaniu wybierasz język i tematy, które Cię interesują. Aplikacja daje Ci dostęp do artykułów z prasy z całego świata.

⁣⁣🌞Pisz pamiętnik/ dziennik – jeśli lubisz pisać, i może nawet prowadzisz pamiętnik po polsku, to spróbuj robić to po angielsku. Nie musisz opisywać całego dnia, spróbuj na początku zapisać 2-3 zdania.

⁣⁣🌞Twórz listy zakupów w języku angielskim.

⁣⁣🌞Większość z nas chce nauczyć się angielskiego żeby łatwiej się porozumiewać. Super, kiedy masz z kim porozmawiać na żywo. Jeśli nie masz takiej możliwości, to wyobraź sobie, że opowiadasz wakacyjną przygodę osobie, która nie mówi po polsku. To jest fajne ćwiczenie bo sprawdzasz, ile jesteś w stanie powiedzieć, a kiedy nie znasz słówka – możesz je sprawdzić w słowniku.

⁣⁣🌞Którą propozycję wybierasz dziś? 😎

zdjęcie: unsplash